Amerika ve Türkiye arasında durulan sular foreks piyasalarını nasıl etkiliyor ?

Ülke durumlar foreks piyasasını oldukça etkileyen durumlardır. Amerika ve Türkiye arasında durulan sular foreks piyasalarını nasıl etkiliyor ? bir göz atalım

Amerika ve Türkiye arasında durulan sular foreks piyasalarını nasıl etkiliyor ?

Amerika ve Türkiye arasında durulan sular dolar yatırımcılarının da durulmasını sağlıyor. Forekste kısa vadede kazanmak isteyen dolar yatırımcıları istediklerini elde etmekte biraz zorlanıyor. Yatırım yapmak isteyen çoğu yatırımcı, kısa vadede kazanma seçeneğini kullanmak istiyor. Çünkü uzun vadeli yatırımlarda, para ihtiyacının doğabilecek olması nedeniyle portföyün bozulmasını gerektirecek durumlar olabilir. Bundan dolayı da  işlemi zararda kapatma gibi durumlarla karşı karşıya kalınabilir. Yatırımcının, teminatına veya elde edeceği kara göre hareket etmemesi gerekiyor. Yatırım için ayrı bir köşeye konulmuş para, unutulmalı ve yalnızca yatırım için değerlendirilmelidir. Yine de kısa vadede yatırım yapmak, çoğu yatırımcı için çok daha mantıklıdır. Fakat dolar sıçramalarının durduğu bu dönemden yatırımcılar memnun değil.

Fakat doların 2020 yılı içerinde büyük bir sıçramayla artacağı ön görülmektedir. Bu dönemde dolar alarak sıçrama döneminde dolarını bozduran yatırımcılar büyük kar elde edebilirler. Bu yüzden yatırımcılar sürekli piyasa takibi yapmalıdır. Bu sayede fiyatların ne yönde değişeceğini tahmin ederek iyi kazançlar elde edebilirler.

Foreks platformu belli bir tecrübe, bilgi birikimi, profesyonel düşünce gerektiren bir ticaret biçimidir. Yüzde yüz risksiz foreks’ten bahsedilmese de riskleri önceden kavramak ve önleyebilmek bu özelliklere sahip olmakla mümkündür. Başarılı bir foreks yatırımcısı piyasayı iyi takip eder. İşlemine başlamadan önce sakinliğini koruyarak ve deneyimlerinden yararlanarak fiyatlara etki eden dinamiklerden haberdar olur. Bu dinamikleri yorumlar ve işlemlerine olan etkisini analiz eder. Böylece riskin var olduğu bir piyasada, kendini olabildiğince riskten korur ve kazanç yollarını sağlam temellere dayandırır.

Yatırımcı için piyasa takibi çok önemli. Rastgele risk almaktansa, akılcı verilerle yatırım stratejisi oluşturmak başarıyı da beraberinden getirir. Piyasa takibi yapılırken, güvenilir foreks kurumlarının internet sitelerinde bulunan canlı foreks  yorumları ve analizleri, faiz oranları, döviz üzerinde etkili olan açıklamalar, makro ekonomik veriler sürekli takip edilmelidir. Bunun yanı sıra ülkelerin ekonomik gidişatlarını etkileyen, dolayısıyla piyasa hareketlerine yansıyan tüm dinamikler hakkında bilgi sahibi olmak da gerekiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz