Foreks ile İkili Opsiyon Arasındaki Farklar
 Foreks ile İkili Opsiyon Arasındaki Farklar

Son yıllarda ikili opsiyonların popülaritesindeki patlama, günlük üç trilyon dolar iş hacmi olan Foreks endüstrisi ile pek çok karşılaştırmaya yol açmıştır; ikisi de emtia ve döviz bazlıdır. İşlem süreleri benzerdir, her iki platform da dünyanın her yerinden her çeşit yatırımcıyı bünyesinde barındırmaktadır. O zaman Foreks ile İkili Opsiyon Arasındaki Farklar nelerdir bir bakalım.

Foreks ile İkili Opsiyon Arasındaki Farklar

Foreks işlemleri, işlem gücünüz ile birlikte zarar etme durumunuzda da doğabilecek borçları arttıran çok riskli kaldıraç sistemi vardır. İkili Opsiyonlarda ise yatırdığınız miktardan tek bir lira daha fazla kaybetmezsiniz. Ayrıca çoğu ikili opsiyon broker’ı yatırımınız zarar durumunda sonuçlansa bile %10 ile %15’lik bir ödeme sunar, böylece de yükümlülüğünüzü daha da indirir.

Foreks’te yatırımınız zarar durumu ile sonuçlanırsa, özellikle de  stop-loss siparişi yoksa yatırdığınızdan çok daha fazla bir borçla karşılaşabilirsiniz. Bu durum ikili opsiyonları, hiç finansal bilgisi ve deneyimi olmayan ya da çok az olan çoğu yatırımcı için ideal hale getirmektedir. Bir çok kişi için Foreks’in grafiklerle dolu siteleri, yeni başlayan yatırımcılar için çok ürkütücü görülebilir. Çoğu ikili opsiyon broker platformlarının kullanımı yüksek derecede kolaydır ve daha az tecrübeye sahip yatırımcı adayları akılda tutularak tasarlanmıştır. Ayrıca net aktifin kendisini değil de bir opsiyon alım işlemi yaptığınız için, ikili opsiyon yatırımcısı Foreks’te kendisine verilenden daha fazla aktif alım /satımı yapabilir.

İkili opsiyonlarda ilgili fiyatlar sınırlıdır. Bir yatırımcı belli sınırlar içerisinde döviz işlemi yapabilir çünkü işlem yapılan kazançlar belirlenen fiyatın oluşmasına bağlıdır. Düz Foreks işlemlerinde ise birim fiyatlar yüksektir çünkü herhangi bir para birimi diğer bir para biriminin değeriyle eşleşmek zorundadır. İkili opsiyonlarda daha azdır,  yatırımcılar işlem süreci esnasındaki para değerine göre karar verirler. Verilen fiyat kazanç sağlamada veya kaybetme durumunda kaldıraç görevi yapar. İkili opsiyonlar çok daha basittir ve  herhangi bir tecrübesi olmayan bir kişi yatırım yapmayı öğrenebilir.

Piyasalar göz önünde bulundurulduğunda foreks daha çok bilgi, terim bilgisi ve tecrübeye ihtiyacınız vardır iki platformun karşılaştırılması bu şekildedir. O nedenle Foreks ücretsiz danışmanlık hizmetini sizlere sunuyoruz, sizde bizimle iletişime geçerek ücretsiz hizmetimizimden faydalanabilirsiniz.

Makalemizi faydalı bulduysanız Foreks’e başlamak isteyenlerin okuması gereken e-kitaplar makalemizi de okumanızı öneriyoruz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz