Foreks Kumar mıdır
Foreks Kumar mıdır

Foreks piyasasının popülerleşmesinin ardından birçok kişi bu piyasa hakkında sorular sormaya başladı. Bu sorulardan en sık karşılaştığımız soru ise; Foreks Kumar mıdır?

Foreks Kumar mıdır?

Bu soruya cevap vermemiz gerekirse; hayır değildir. Foreks’i kumar gibi oynamayacaksanız kumar değildir. Foreks küresel bir piyasa olduğu için birçok yatırımcının dikkatini çekmektedir. Özellikle çift yönlü işlem imkanı sayesinde yatırımcılar ufak birikimleri ile birlikte de kar elde edebilirler. Foreks’in kumar olarak algılanmasının sebebi çoğunlukla kaldıraç kavramıdır. Türkiye’de SPK tarafından 1:10 olarak belirlenen kaldıraç, 10 bin dolarınız varsa 100 bin dolarlık işlem yapmanızı sağlar.

Örneğin bir yatırımcı foreks aracı kurumuna gidiyor ve hesabına 20.000 dolar yatırıyor. Daha sonra 1 lot EURUSD alıyor ve 2 saat sonra 25.000 doları oluyor. Daha sonra tekrar bu işlemi yaparak tüm parasını kaybedebiliyor. Bu sebeple, o insan arkadaşları arasında konuşurken foreks piyasasına “Kumardır” diyebiliyor. Bu aslında tamamen yanlıştır. Foreks piyasasında kazanç elde edebilmek ve kaybetmek mümkündür. Bu kazanç ve kaybetme konusuna değinmek gerekirse aslında bilgisizlikten kaynaklanmaktadır.

Para kaybetmemek istiyorsanız foreks hakkında bilgiler edinmeniz gerekir. Piyasayı iyi yorumlamanız ve gelişmeleri sürekli olarak takip etmeniz gerekir. Foreks bir yatırım aracıdır. Bu piyasadaki dalgalanmaları izleyerek düşük ve yüksek kazançlar sağlayabilirsiniz. Kazanç sağladığında bu piyasayı övenler ufak bir miktar para kaybettiklerinde piyasayı kötülememelidirler. Bunların dışında, pariteler ve emtialar veya herhangi bir yatırım ürününün fiyatları rastgele hareket etmez. O anda piyasada konuşulan herhangi bir piyasa fısıltısı, herhangi bir açıklama veya girilmiş yüklü bir alım emri ile piyasa hareketlenir. Fiyatlar da buna göre değişim gösterir.

Bu dalgalanma bilgilerine ulaşır ve piyasaları izlerseniz, analizler yaparsanız ve buna göre yatırımınızı yönlendirirseniz foreks piyasası üzerinden çok önemli kazançlar sağlayabilirsiniz. Kısacası bu piyasada kısa vadede büyük kazançlar elde etmeyi hedefleyin. Çünkü foreks piyasasının babaları diyebileceğimiz insanlar piyasayı izleyerek ve analizler yaparak bir gün içerisinde milyonlarca dolar kazanç sağlamışlardır. Siz de foreks piyasasını iyi öğrenerek kısa vadede çok iyi kazançlar sağlayabilirsiniz. Eğer piyasa hakkında bilginiz yoksa bu konu hakkında birçok eğitim seti bulabilirsiniz. Eğitimden sonra piyasaya daha çok hakim olmak için demo hesabı kurabilir ve piyasa hakkında daha fazla bilgi ve tecrübe edinebilirsiniz. Yada sizlere sunduğumuz ücretsiz danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Yazımızı faydalı bulduysanız Foreks kategorisi altındaki diğer makalelerimize göz atabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz