Foreks'te Kayıp Nedir
Foreks'te Kayıp Nedir

Foreks tahmin edildiği gibi sürekli kaybedilen bir finans piyasası değildir. Kaybedenler olduğu kadar kazananlarda vardır. Sürekli internet’te veya çevrenizde kısa zamanda iyi paralar kazanmış ve büyük kayıplar yaşamamış insanları görmüşsünüzdür. Peki onlara bu kadar çabuk kazandıran nedir? Nasıl hatalardan sakınarak büyük kayıplardan kurtuluruz? Foreks’te Kayıp Nedir?

Foreks’te Kayıp Nedir?

Foreks piyasası reel bir piyasadır ve rastgele dalgalanmalar olmaz. Bu konuda uzmanlarla çalışarak kayıplardan kaçınabilirsiniz. Danıştığınız uzmanlarla birlikte sadece olduğunuz ülkenin değil genel olarak tüm ülkelerin piyasasını iyi okuyabilmeniz gereklidir, çünkü bir ülkede yaşanan sorunlar o ülkenin para birimini etkiler. Bu yüzden tüm dünyadan haberdar olmanız gerekir. Foreks acele yapılacak bir iş değildir, çünkü acele yapılan yatırımlar yeterince araştırılmadan strateji belirlemeden yapılan yatırımlardır ve bu yatırımlar sizi kaybeden tarafa sürükler. Yeterince bilgi sahibi olmadan acele yatırımlar yapılmamalıdır.  Saatlik yatırımlar tabi ki de mümkündür fakat bu yatırımları yapan kişiler çok bilgili ve tecrübeli kişilerdir. Yeterince bilgi ve tecrübe edindikten sonra sizde hızlı yatırımlar yapabilirsiniz. Nelere dikkat etmeniz gerekenleri öğrenerek işe başlayabilirsiniz. Hızlı para kazanma isteği öğrenmeniz gereken bilgileri üstün körü bakmanızı sağlayabilir bu da eksik bilgi demektir. Eksik bilgilerle yola çıkmamalısınız ve yatırım yapmamalısınız. Her şeyi tam anlamıyla öğrenip bu şekilde yatırım yapmalısınız.

Nasıl Kaybederim? Nasıl Kazanırım?

Foreks’te kazanmakta kaybetmekte mümkün. Yeterince bilgi sahibi olunmadan yapılan yatırımlar ve yanlış stratejiler büyük kayıplara sebebiyet verebilir. Grafikler iyi okunmalıdır. Diğer türlü gözü kapalı santranç oynuyor durumuna düşersiniz. Gözü kapalı hamle yapabilirsiniz fakat doğru bir hamle yapma oranınız fazlasıyla düşüktür. Bazen her şeyi tam anlamıyla doğru yaptığımızı düşünüp neden kazanamadığınızı merak ediyorsunuzdur.  Bunun nedeni tam anlamıyla her şeyi ölçüp biçmeden yatırım yapmanızdan kaynaklanıyordur.

Forekste kazanmakta kaybetmekte çok kolaydır. Hayatında hiç gemi kullanmamış birine gemi verirseniz kayalara çarpmanız an meselesidir. Bu yüzden tecrübe edinmeden eğitim almadan ve tecrübeli kişilere danışmadan büyük yatırımlar yapılmamalıdır. Başarılı olmak için araştırma yapılmalı, iyi öğrenilmeli ve piyasayı iyi takip etmeniz gereklidir. Gelişi güzel yatırımlar yaparsanız başarılı olma durumunuzu büyük oranda düşürürsünüz. Yerli yabancı tüm kaynaklardan yararlanarak bilgi edinmelisiniz. Sitemizde yer alan ekonomik takvim başlığına da göz atmayı unutmayınız. Kendinizi ne kadar donatırsanız başarı oranınız o kadar yükselecektir. Foreks’te Risk Yönetimi Nedir? diye merak ediyorsanız makalemize göz atmanızı öneririz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz