Foreks'te kazanma psikolijisi

Foreks yatırımcıları, daha fazla kazanç sağlamak için psikolojilerini iyi yönetebilmelidir. Foreks’te kazanma psikolijisi nedir bir inceleyelim.

Foreks’te kazanma psikolijisi ?

Foreks platformu kullanımı kolay ve yüksek kazanç sağlanabilen bir platformdur. Foreks’te kazanmak için stratejilerinizi iyi belirlemelisiniz. Yatırım aracı çeşitliliği fazladır ve yatırımcılar istediği herhangi bir yatırım aracı ile hafta sonları hariç 5 günü 24 saat boyunca yatırım yapabilirler.  Bir ülkenin para birimi ile başka bir ülkenin parası arasındaki farktan yararlanarak, döviz ticareti yapılan ve kazanç sağlanan küresel bir piyasa şeklinde tanımlanır. Elbette sadece dövizlerle işlem yapılmamakta, başka enstrümanlar da yatırımlara konu olmaktadır.

Foreks, yüksek avantaj sağlayan özellikleri ile para kazanabileceğiniz finans piyasalarından birisidir. Kaldıraç sistemi oranları, anlık işlem yapabilme imkanı sunan yapısı ve her daim piyasaya bağlı kalınması gibi özellikleri ile para kazanmanızı kolaylaştırır. Bir yatırımcının  yapması gerekenler özelliklerin nasıl kullanıldığı bilmek, piyasayı tanımak, piyasa hareketlerini analiz ederek doğru pozisyonları yakalamak ve riskli durumlarla baş edebilecek tecrübeye sahip olmaktır.

Forekste kazanma psikolijisi etkileri önemlidir. Foreks piyasasında yatırımcı fazla para kazanma hırsına kapılmamalı. Para kazanma hırsına fazla bürünen yatırımcı yanlış kararlar alabilir ve bu kararlar sonucu büyük kayıplar yaşayabilir.  Yatırımcı her zaman belirli bir planda ilerlemeli ve çok mecbur kalmadıkça stratejisi dışına çıkmamalıdır. Yatırımcı piyasayı iyi takip etmeli ve analizler yapmalıdır. Hırsa kapılıp anlık kararlar verilmemesi yatırımcı için en sağlıklısıdır.  Zarar etmeye başlandığında daha fazla işlem açarak zarar kapatılmaya çalışmamalı. Çünkü bu işlem yatırımcının daha fazla kayıp yaşamasını sağlayabilir. Foreks piyasalarında ne zaman ne olacağı kestirilemeyebilir. Bu nedenle açacağınız ya da açtığınız pozisyonlarınızı sınırlandırmak son derece mantıklı olur. Take Profit (Kar Al) ve Stop Loss (Zararı Durdur) özelliklerini kullanarak foreks işlemlerinizi kontrol altında tutabilirsiniz.

Foreks platformunda en önemli konu bilgidir. Yeterli bilgiye veya deneyime sahip olmadan foreks platformuna girerseniz başlangıçta kayıplar yaşayabilirsiniz. Bu yüzden aracı kurumların size sağladığı deneme hesapları ile alıştırmalar yapıp yeterli deneyimi kazandıktan sonra piyasaya girmeniz kazanç sağlamanıza ve risk seviyesini en alt seviyelere çekmenize yarayabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz