Foreks’te Risk Yönetimi
Foreks’te Risk Yönetimi

Foreks’e girerken öğrenmeniz gerekenlerden biride risk yönetimidir. Bu risk yönetimini yapabilmek için yatırımcının foreks bilgisinin yüksek olması gerekir. O zaman bu cevabını merak ettiğiniz Foreks’te Risk Yönetimi Nedir? Sorusunu cevaplayalım.

Foreks’te Risk Yönetimi Nedir?

Foreks, yeterli tecrübeye sahip olmayan yatırımcılar için riskli bir ortama dönüşebilir.  Yatırımcı için iki büyük risk vardır bunlardan biri aracı kurumun yanlış izlenimleri ikincisi de yatırımcının hala oturtamadığı sistemidir. Foreks’e girer girmez büyük yatırımlar yapmak isteyen yatırımcılar için kaybetme olasılığı yüksektir. Yatırımcı foreks’te yeniyse kesinlikle küçük işlemlerle başlamalı ve bilgi edinmelidir.  Yatırımcı foreks’e girerken aracı kurumunu iyi araştırmalı ve gerçekten başarılı bir aracı kurum seçmelidir.  Diğer risk yatırımcıdan kaynaklanan risktir.

Yatırımcı foreks’e girmeden önce deneme hesaplarıyla alıştırma yapmalıdır. Bu deneme hesapları sayesinde yatırımcı foreks’te gerçek işlem yapar gibi işlemler yapabilir. Bu sayede piyasa öğrenilir ve foreks’e girmeye hazır hale gelinir. Bu deneme hesaplarında işlem yaparken kesinlikle ciddiye alınarak işlem yapılmalıdır ve yapılan hatalardan tecrübe edinmelidir.Yapılan yatırımlardaki hataların en büyük nedeni para, risk ve zaman yönetiminin yapılamamasından oluşur. Bunlardan biri eksik olduğunda, yatırımda zarar etmeniz söz konusudur. Bu sebeple  üç unsur hakkında detaylı bilgiye sahip olmalısınız. Deneme hesaplarından elde ettiğiniz bilgilerle gerek risk gerek para gerekse de zaman yönetiminin nasıl yapılacağını çözebilirsiniz.

Risk yönetimi dediğinizde akla gelen açıklama yapacağınız yatırımın olumsuz etkilenmemesi için alacağınız önlemlerdir.  Alınan önlemler her yatırımcı için farklılık gösterebilir. Bu sizin hangi yatırım aracına işlem yapacağınızla ve sermayenizi nasıl kullanacağınızla ilgilidir. Foreks’e yeni giren yatırımcılar ilk başta yüksek hedefler belirlememeli ve ufak yatırımlarla ilerlemelidir.

Bu sayede piyasayı daha iyi anlayabilir ve farklı stratejiler gerçekleştirebilirsiniz. İşlem yapmadan önce dikkate almanız gereken hususları öğrenmelisiniz. Bu hususlara dikkat ederek risk yönetimi yapabilir, yatırım araçlarını hangi fiyatlardan almanız veya satmanız gerektiğine karar verebilirsiniz.

Foreks analizleri, piyasa takipleri ve fiyat grafikleri sayesinde yatırım araçlarının fiyat seviyelerinde meydana gelmesi düşünülen hassas değişimleri dahi tahmin edebilirsiniz. Foreks’te risk yönetimini iyi yaparsanız iyi kazançlar elde edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz