Küresel bir finans piyasası olan foreks piyasasında, işlem gören birçok yatırım aracı vardır. Bu yatırım ürünleri diğer finans piyasalarına göre foreks platformunda çok daha iyi olanaklar altında işlem görmektedir ve daha yüksek kazanç sağlarlar. Foreks piyasasının işlem özellikleri ve piyasa yapısı nedeniyle bu durum söz konusudur. Peki, Hangi yatırım ürünleri sizin kişiliğinize göre daha uygun? hadi gelin birlikte göz atalım.

Hangi yatırım ürünleri sizin kişiliğinize göre daha uygun?

Foreks platformunda gerçekleştirilen kaldıraçlı alım – satım işlemleri, çift yönlü işlem, tüm dünya yatırımcıları ile aynı olanaklar altında işlem yapılması ,risklerin zarar durdur emri ile sınırlandırılabilmesi, spekülasyon ve manipülasyon yapılamaması, hafta sonları haricinde haftanın 5 günü 24 saat boyunca internet üzerinden işlem yapılması, alım – satım arası düşük fark,gibi özellikleri, borsalardan daha avantajlı olduğunu göstermektedir. Bu nedenlerden dolayı da borsada da işlem gören yatırım araçları, foreks piyasasında daha yüksek kazanç getirmektedir.

Küresel bir piyasa olan forekste, yatırım aracı çeşitliliği diğer piyasalara göre daha yüksektir. Bu yatırım araçlarıyla fiziksel olmayan şekillerde yapılan yatırım işlemleri, kısa vadede gerçekleşmektedir. İnternet üzerinden yatırım araçlarının fiyatlarında meydana gelen değişiklikler takip edilerek, duruma göre al veya sat emri verilerek işlemler gerçekleştirilmektedir.

Foreks platformunun küresel olması özelliği sayesinde yatırım aracı çeşitliliği de fazladır. Özellikle de dövizler konusunda hem işlem saati bakımından hem de çeşitlilik bakımından diğer finans piyasalarından kolaylıkla ayrılmaktadır. Foreks piyasasında tüm dünya ülkelerinin para birimlerine yatırım yapılabilmektedir. Foreks piyasasında para birimleri çiftler halinde yani pariteler halinde işlem görmektedir. Bu durum sayesinde çift yönlü işlem özelliği doğmaktadır. Yani para birimleri hem değer kazanırken hem de değer kaybederken foreks piyasasında kazanç getirmektedir.

Emtialar da foreks platformunda en çok ilgi görenler arasında bulunmaktadır. Emtia kelimesinin anlamı, ticari mal demektir ve günlük yaşamdan sıklıkla tanıdığımız yatırım araçlarını içermektedir. Bu nedenle de güvenli yatırım araçları olarak da bilinmektedir. Aynı zamanda emtialar uzun vadede büyük değişiklikler göstermektedir ve borsanın uzun vadeli yatırım araçlarından birisidir. Yatırımcı kısa vadeli işlemler yaparak kazanç sağlamak istiyorsa sürekli değişim gösteren yatırım araçlarını kullanmalıdır. Uzun vadede kazanmak istiyorsa, uzun aralıklarla büyük değişimler gösteren araçları kullanmalıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz