Swapsız Hesap Nedir?
Swapsız Hesap Nedir?

Yatırım yapmadan önce dini duygularımız bizi biraz düşündürür. Çünkü islam dininde faizli kazanç tamamen haramdır. Foreks piyasasına girmeden önce müslüman yatırımcılar kazancın dini koşullara uygun olup olmadığına bakarlar. Foreks’te faiz kazancı sağlanmaktadır. Fakat faiz kazancı olmayan hesapta mevcuttur. Bu da islami foreks’tir. İslami foreks’e bir göz atalım. İslami Foreks Nedir?

İslami Foreks Nedir?

Foreks küresel bir piyasadır ve bu piyasada tüm dövizler işlem görmektedir. Normalde sistem faiz üzerine kurulmuştur fakat ülkemizde yasal hale geldikten sonra farklı değişikliklere gidip islam için uygun hesaplar oluşturulmuştur. Bu sayede İslami Foreks hesabınızda faizsiz bir şekilde tüm yatırımlarınızı kontrol edebilmenize olanak sağlanmıştır. Foreksin ülkemizde seçilmesinin en büyük etkenlerinden biride budur. Çünkü farklı yatırım yöntemlerinde bunlar dikkate alınmamaktadır.  Faizsiz bir kazanç istiyorsanız seçiminiz islami foreks hesabı olmalıdır.

Türk yatırımcılar Foreks‘i faizli alım satım olduğu için tercih etmemekteydi. Bu yüzden islam dinine inanan yatırımcılar için onlara uygun hesaplar temin edildi. Foreks’te gün içinde milyarlarca dolarlık yatırımlar yapılmaktadır. Foreks yatırımcılarına kısa zamanda büyük kazançlar sağlamasına imkan sağlıyor. İyi bir deneyime sahip olduktan sonra kayıp miktarını minumum seviyeye indirip kazanç miktarınızı yükseltebilirsiniz. Büyük kazançlar veya büyük kayıplar yaşamak sizin elinizdedir ne kadar tecrübe ve bilgi edinirseniz foreks’te o kadar kazançlı vakit geçirirsiniz.

İslami Foreks Hesabı Nedir?

İslami Foreks’te hiçbir şekilde haram kazanç elde etmezsiniz. Çünkü tamamen faizsiz hesapları yönetirsiniz.  Bu hesapların isimleri İslami, swapsız ve faizsiz hesap olarak bilinmektedir.  Bu hesaplarda faiz ile işlem kesinlikle yoktur. İslami Foreks Nedir? sorusuna cevap olarak  İslama uygun kazanç sağlamak istiyorsanız, bu hesap türünü seçmelisiniz çünkü bunun dışında olan hesap türleri tamamen faiz üzerinden işlenen hesap türleridir denilebilir. İslami Foreks sayesinde kazançlarınızı helal yoldan kazanmanız mümkün olmuştur. İyi kazançlar sağlayabilmeniz için foreks piyasasını iyi takip etmeniz ve her ayrıntıyı dikkate almanız gerekir. Yeterince deneyim edindikten sonra iyi yatırımlar yapıp iyi kazançlar elde edebilirsiniz ve islami foreks sayesinde bu kazançları tamamen islama uygun yollarla yapabilirsiniz. En başta swapsız hesabı seçerek islami foreks hesabını kullanmaya başlayabilirsiniz. Dilerseniz ücretsiz danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Bu yazımız ilginizi çektiyse size Faiz ile Para Birimleri Arasındaki İlişki makalemize de göz atmanızı öneririz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz