foreks’te nasıl konum almalısınız?

Piyasanın avantajları sayesinde yatırım denildiği zaman akla ilk foreks gelir. Yeterli deneyime sahip olduktan sonra piyasanın durumuna göre belirli bir stratejiyle pozisyon alırsınız. Peki pozisyon alırken nelere dikkat edilmelidir? Merkez bankası açıklamalarından önce foreks’te nasıl konum almalısınız? inceleyelim.

Foreks’te Pozisyon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Foreks platformu, sermayenizi en iyi şekillerde değerlendirmek isteyenlere cazip teklifler sunmakta ve büyük küçük demeden her bütçeye sahip olan yatırımcılara ev sahipliği yapmaktadır. Dünyanın dört bir yanında bulunan ticaret merkezleri üzerinden yönetilen piyasada işlemler, fiziki olmayan şekillerde, yani internet aracılığıyla yapılmaktadır. Bu da yatırımı kolaylaştırırken, günlük işlerinizi aksatmamanızı sağlar. İstediğiniz zaman işlem platformuna bağlanarak avantajlı gördüğünüz pozisyonları alıp satabilirsiniz. Ama pozisyon almadan önce dikkat etmeniz gereken şeyler vardır. Piyasada işlemlerinizi  hedeflerinize yönelik sürdürmelisiniz. Bu bilinç ile işlemlerinizi yaparsanız birikimlerinizi kolaylıkla değerlendirebilirsiniz.

Yatırımcıların düştüğü en büyük hata sadece paraya odaklanmaktır. Foreks platformunda alım/satım yapmadan önce kesinlikle yapmanız gereken, trendin yönünü hesaplamaktır. Bunun için de fiyat/zaman grafiğinde yer alan destek ve direnç seviyelerine bakılmalıdır. Hangi zamanlarda hangi fiyat seviyelerine kadar düşeceğini ya da yükseleceğini belirlemelisiniz. Yatırımcının işlem yapmadan önce dikkat etmesi gereken konulardan birisi de analizlerdir. Piyasada yatırım araçlarının değerlerinin doğru tahmin edilebilmesi için temel ve teknik olarak iki farklı analiz türü vardır. Teknik analizin amacı geçmiş fiyat hareketlerinden faydalanarak gelecekte gerçekleşecek hareketleri tahmin etmektir. Temel analiz ise makroekonomik verilerin ve ülkelerin yapılarının incelenmesiyle ortaya çıkan bir analiz türüdür. Foreks platformunda pozisyon açıp kapatmak kesinlikle üzerinde durulması gereken bir konudur. Çünkü yanlış pozisyon alınması yatırımcının kayıplar vermesine neden olur.

Merkez Bankası Açıklamalarından Önce Foreks’te Nasıl Konum Almalısınız

Pozisyon alırken belirli şeylere dikkat edilmesi gerektiğini belirtmiştik. Merkez bankası açıklamalarından sonra pozisyon alınması önerilmektedir. Bu sayede açıklamalardan sonra analizler yapabilir ve ona göre strateji belirleyebilirsiniz. Fiyatlardaki değişimleri bu açıklamalar sayesinde ön görebilir ve öncesinde kapattığınız pozisyonları analizleriniz sonucu tekrar açabilirsiniz. İyi bir piyasa takibi sonucu yüksek kazançlar elde edebilir ve hedeflerinize ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz