Metatrader 4 platformunda robotla işlem yapmak

Foreks platformunda kullanılan ve yatırımcıların kullanacağı belirli stratejilere bağlı olarak analizler üretip, bu analizler üzerinden belirli şartların konulmasıyla beraber otomatik al /sat işlemi yapan yazılımlara Foreks robotu adı verilir. Peki, Metatrader 4 platformunda robotla işlem yapmak neden daha kolay? birlikte bir göz atalım.

Foreks robotları siz bilgisayar başında olmadığınız zaman sizin yerinize önceden belirlediğiniz stratejiye göre işlem gerçekleştiren, belirli stratejiler üzerinden analizler yapan, bu analizlere göre şartların olgunlaşmasını bekleyen ve şartlar analizlerle uyumlu duruma geldiği anda sizin için alım ve satım işlemi yapan bilgisayar yazılımlarıdır.

Metatrader 4 platformunda robotla işlem yapmak neden daha kolay?

Foreks robotları Expert Advisor yani Uzman Danışman adıyla anılmaktadır. Meta Trader  platformunun içerisinde yer alan bu yazılımlar, MQL4 programlama dilini kullanırlar. Foreks piyasalarında işlem yapan her yatırımcı Foreks robotunu kendi stratejileri yönünde ayarlayarak bilgisayar başında olmadığı anlarda robotun kendi adına alım – satım işlemlerini gerçekleştirmesini sağlayabilir.  Foreks robotu, birbirinden farklı yazılımlara sahip olup birçok kişi tarafından yazılmış olan değişik versiyonları bulunmaktadır. Foreks robotu kullanımı pariteler, emtialar ve endeksler gibi yatırım araçlarının tamamında rahatlıkla kullanılabilir.

Foreks robotlarının ortaya çıkışlarındaki ana fikir yatırımcının piyasa takibini sürekli olarak yapmak zorunda kalmasını engellemektir. Vakit kaybını en alt seviyeye düşüren  Foreks robotları yatırımcıların sürekli olarak  piyasa takibi yapmalarını engelleseler de robotu kullanan yatırımcılar büyük riskleri robota ekleyemedikleri için robotların yapmış oldukları işlemlerden ancak küçük karlar elde edebilirler.

Foreks Robotu

Foreks Robotu, kullanıcısına büyük bir tasarruf sağlamaktadır. Kullanıcı, hızlı değişen piyasayı takip ve kontrolde tutmak için Foreks robotu’ndan büyük oranda yardım almaktadır. Foreks Robotu kullanılırken öncelikle deneme hesapları üzerinden bir kaç ay denenmelidir. Denemeler sonunda eğer yatırımcıya uygun stratejiyi sağlıyorsa gerçek yatırım işlemlerinde kullanılmalıdır. Tabi bu aşamada, alınabilecek risklerin ve yatırım miktarının belirlenmesi büyük önem taşımaktadır. Foreks robotu, birden fazla kez alım satım işi yapar ve yatırımlara kazanç sağlar. Yüzlerce kez başarısına tanık olunan bir yatırım stratejisini oluşturmaktadır.  Metatrader 4 platformunda robotla işlem yapmak neden daha kolay sorusuna cevap verecek olursak , foreks robotları Metatrader 4 platformuyla oldukça uyumludur bu sayede yapacağınız her işlemi sorunsuzca yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz